Opłaty w żłobku Akademia Kropki od czerwca 2020 roku:

Składowa opłatyKwotaUwagi
Wpisowe900 złW przypadku dołączenia do żłobka w trakcie roku- opłata jest proporcjonalnie obniżana, z tym, że zawsze naliczana jest kwota 200 zł na podstawową wyprawkę żłobkową (pościel, ubezpieczenie NNW oraz podstawowy zestaw plastyczny i edukacyjny)
Wpisowe (kolejny rok)700 złOpłata jednorazowa
Czesne1700 zł

Czesne obniżone o dotację z UM Krakowa (1,70 zł za godzinę opieki w żłobku, 2,40 zł w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności) oraz z Programu Maluch 2020 – 80 zł.

Opieka do 4 godzin dziennie800 złCzesne miesięczne, po odjęciu dotacji
Opłata za wyżywienie14 złOpłata za dzień wyżywienia (może ulec zmianę ze względu na zmianę cennika firmy cateringowej)
Rabat dla rodzeństwa100 złComiesięczny rabat
Rabat na wpisowe dla posiadaczy KDR oraz dla rodzeństwa uczęszczającego do Akademii Kropki-50%Rabat naliczany jednorazowo (nie mniej niż 200 zł)

Nasza kadra:

Klaudia Sychowska

Dyrektor Żłobka i Przedszkola Akademia Kropki

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna w zakresie surdopedagogika i terapia pedagogiczna, a także studia podyplomowe w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz studia podyplomowe w zakresie polityki i zarządzania oświatą.  Z zamiłowania i wykształcenia, całym sercem oddana pracy z dziećmi. Tworząca na co dzień miejsce pełne akceptacji i szacunku dla każdego dziecka, otwierająca przed nimi piękno świata i drzemiących w nich pasji.

Moje zawodowe motto podąża za myślą Williama Arthura Warda “Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry wyjaśnia. Znakomity nauczyciel daje przykład, ale ten wielki inspiruje”.

Barbara

Opiekunka dziecięca

Jestem mamą dwóch wspaniałych córek: Madzi i Kasi, którym poświęciłam całe swoje życie. Teraz, gdy są już one samodzielne mogę swoją energię, zaangażowanie i miłość poświęcić innym dzieciaczkom , aby wyrosły na wspaniałych i dobrych ludzi. Z wykształcenia jestem mgr Zarządzania po Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Ukończyłam także Studium Dietetyczne, dlatego wiem jak ważne jest żywienie dzieci w wieku do lat 3. Z zamiłowania jestem ogrodniczką. Uwielbiam kwiaty, rośliny i swój ogród.

W Akademii Kropki chciałabym zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do przyrody i ekologii. Jestem wrażliwą, ciepłą i pełną radości osobą, a praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i zadowolenie.

Barbara

Opiekunka dziecięca

Jestem wrażliwą, kochającą dzieci, ciepłą osobą. Każdego, zwłaszcza dziecko traktuję z wielkim szacunkiem, mając na uwadze jego indywidualność i  wyjątkowość. Lubię książki, poezję śpiewaną, dobrą kuchnię i swój dom. Jestem domatorką. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński na kierunku filologii polska z  reżyserią teatralną ze specjalnością  nauczycielską. Mam wykształcenie wyższe zawodowe. Ponadto ukończyłam kurs opiekuna dzieci do lat 3 w żłobku i klubie dziecięcym, kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym oraz kurs wychowawców  kolonijnych w placówkach dla dzieci i młodzieży. Podczas studiów pracowałam jako niania oraz wychowawca na koloniach letnich .Długo nie mogłam podjąć wymarzonej pracy z dziećmi gdyż  wychowywałam moją własną trójkę wspaniałych dzieci: Różyczkę, Szymona i Michała. Pracę z najmłodszymi rozpoczęłam rok temu w Żłobku i Przedszkolu Świat Dziecka gdzie oprócz zajęć dydaktycznych prowadziłam też  zajęcia teatralne. Praca z dziećmi daje mi bardzo dużo satysfakcji i radości. Nie ma nic bardziej cennego jak uśmiech na twarzy dziecka.

W Akademii Kropki chciałabym stworzyć dzieciom wspaniałą atmosferę i dać poczucie pełnej akceptacji aby tym samym mogły otworzyć się na wiedzę i czerpać dużo radości z otaczającego je świata. Chciałabym również prowadzić zajęcia teatralne aby w ten sposób przybliżyć dzieciom najpiękniejszą dziecięcą literaturę i poezję. A poprzez zabawę w teatr  rozwijać dziecięcą  wrażliwość i otwartość na świat i drugiego człowieka. 

Katarzyna

Psycholog

Jestem psychologiem i trenerem umiejętności społecznych, tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o specjalności psychologia stosowana.

Na co dzień pracuje w szkole podstawowej i jestem trenerem rozwijającym procesy poznawcze u dzieci oraz młodzieży takie jak pamięć, koncentracja, wyobraźnia. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, nadpobudliwością, afazją dziecięcą, niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Pracuje również z dziećmi posiadającymi zaburzenia emocjonalne trudności w rozwoju społecznym.

Posiadam dużo pozytywnej energii, którą w łatwy sposób wykorzystuje w pracy z dziećmi. Szybko potrafię zbudować pozytywną relację z najmłodszymi, a do pracy motywuje mnie uśmiech dziecka i jego małe sukcesy. Moją pasją jest prowadzenie zajęć i warsztatów rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne dla dzieci, a moją misją jest lepsze jutro dzieci oraz młodzieży.

W Akademii Kropki chciałabym dać poczucie bezpieczeństwa, wsparcia oraz akceptacji, chciałabym również rozwijać inteligencję emocjonalną wśród najmłodszych, która jest tak potrzebna we współczesnych czasach.

Wioleta

Opiekunka dziecięca

Z zamiłowania jestem psiarą, razem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi pomaga uczyć i rozwijać u dzieci empatię i szacunek do zwierząt.  Swoje doświadczenie zdobywałam pracując z dziećmi w grupach młodszych. Jestem kopalnią pomysłów na wspólną zabawę i rozwój. Co więcej, jestem ogromem energii z dużym poczuciem humoru, który wita wszystkie dzieci każdego dnia. Jestem zwolenniczką wychowania w duchu rodzicielstwa bliskości.

Od dziecka zajmowałam się młodszym rodzeństwem, a wśród dzieci czuję się dobrze. Posiadam kwalifikacje do opieki nad dziećmi żłobkowymi. Ten wiek i czas rozwoju dziecka jest mi najdroższy. Uważam, że w tym okresie należy wesprzeć dzieci w ich drodze do samodzielności. To są pierwsze kroki we wszystkim: nauka chodzenia, samodzielne jedzenie, zasypianie, odpieluszkowanie. Co ważne, dzieci w żłobku pokonują te wszystkie wyzwania same, będąc wspierane przez nauczyciela ale już nie tak bardzo rodzica. To miłe kiedy rodzic, z zadowoleniem przekazuje, że pociecha prezentuje w domu swoje osiągnięcia. Z dzieci trzeba być dumnym na każdym etapie rozwoju.

W Akademii oczekuję na miłą wspólną pracę z nauczycielami, rodzicami, dziećmi i moimi pieskami, w celu umożliwienia tym ostatnim najlepszego startu w świat.

Dominika

Opiekunka dziecięca

Z zawodu jestem Technologiem żywieniowym jak również absolwentem Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu. Ukończyłam studia o kierunku Turystyka i Rekreacja ze specjalizacją Organizacja czasu wolnego. Dzieci to moja pasja, uwielbiam pracę i kontakt z małymi dziećmi. Od najmłodszych lat zajmowałam się młodszym rodzeństwem. Wiele cennym wskazówek i umiejętności niezbędnych w pracy z dziećmi zdobyłam w trakcie stażu w żłobku oraz pracy jako opiekuna dziecięcego. Posiadam również kurs Wychowawcy placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz kurs pierwszej pomocy medycznej. Z dzieciaczkami uwielbiam rysować, malować i wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne, czytać i przeglądać książeczki dla najmłodszych, wychodzić na długie spacery. Stopniowo wprowadzać je w otaczający nas świat, rozbudzać ich dziecięcą ciekawość, a także uwrażliwiać na piękno przyrody. W swojej pracy opiekuńczo-wychowawczej niezwykle istotne dla mnie jest nie tylko nawiązanie prawidłowo i silnej więzi z dzieckiem ale także bardzo zależy mi na budowaniu spokojnej relacji z rodzicami opartej na wzajemnym szacunku, zaufaniu i założeniach nurtu rodzicielstwa. Zawsze staram się ściśle współpracować z rodzicami uwzględniając i szanując ich opinię, poglądy oraz styl wychowania dziecka.

Marta

Pomoc nauczyciela
Opiekunka dziecięca

Jestem spokojną, wrażliwą osobą. Mam 2 córki, którym całkowicie poświęcam swój czas. Kocham dzieci, uważam, że każdy niezależnie od wieku zasługuje na miłość i szacunek. Uwielbiam zwierzęta, zwłaszcza pieski sama owego posiadam. Bardzo lubię domowe wypieki, które co tydzień przygotowuję dla rodziny. Mam średnie wykształcenie. Ukończyłam kurs opiekuna nauczyciela oraz kurs pierwszej pomocy. W akademii kropki pracuję jako pomoc nauczyciela. W każdej sytuacji staram się wysłuchać i pomóc dzieciom. Każdy Ich uśmiech to wspaniała nagroda za wykonywaną pracę.

STATUT ŻŁOBKA AKADEMIA KROPKI