Opłaty w żłobku i przedszkolu Akademia Kropki od marca 2023 roku:

Składowa opłatyKwotaUwagi
Wpisowe900 złW przypadku dołączenia do żłobka/przedszkola w trakcie roku- opłata jest proporcjonalnie obniżana, z tym, że zawsze naliczana jest kwota 200 zł na podstawową wyprawkę żłobkową (pościel, ubezpieczenie NNW oraz podstawowy zestaw plastyczny i edukacyjny)
Wpisowe (kolejny rok)700 złOpłata jednorazowa
Czesne

2000 zł (żłobek)

 

1300 zł

(przedszkole – po odjęciu dotacji UMK)

Czesne obniżone o dotację z UM Krakowa (3,50 zł za godzinę opieki w żłobku; 6,00 zł w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności) 

   
Opłata za wyżywienie16 złOpłata za dzień wyżywienia (może ulec zmianę ze względu na zmianę cennika firmy cateringowej)
Rabat dla rodzeństwa100 złComiesięczny rabat
   

Nasza kadra:

Klaudia Sychowska

Dyrektor Żłobka i Przedszkola Akademia Kropki

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna w zakresie surdopedagogika i terapia pedagogiczna, a także studia podyplomowe w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz studia podyplomowe w zakresie polityki i zarządzania oświatą.  Z zamiłowania i wykształcenia, całym sercem oddana pracy z dziećmi. Tworząca na co dzień miejsce pełne akceptacji i szacunku dla każdego dziecka, otwierająca przed nimi piękno świata i drzemiących w nich pasji.

Moje zawodowe motto podąża za myślą Williama Arthura Warda “Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry wyjaśnia. Znakomity nauczyciel daje przykład, ale ten wielki inspiruje”.

Katarzyna

Opiekunka dziecięca

Więcej o mnie już niebawem 🙂

Barbara

Opiekunka dziecięca

Jestem wrażliwą, kochającą dzieci, ciepłą osobą. Każdego, zwłaszcza dziecko traktuję z wielkim szacunkiem, mając na uwadze jego indywidualność i  wyjątkowość. Lubię książki, poezję śpiewaną, dobrą kuchnię i swój dom. Jestem domatorką. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński na kierunku filologii polska z  reżyserią teatralną ze specjalnością  nauczycielską. Mam wykształcenie wyższe zawodowe. Ponadto ukończyłam kurs opiekuna dzieci do lat 3 w żłobku i klubie dziecięcym, kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym oraz kurs wychowawców  kolonijnych w placówkach dla dzieci i młodzieży. Podczas studiów pracowałam jako niania oraz wychowawca na koloniach letnich .Długo nie mogłam podjąć wymarzonej pracy z dziećmi gdyż  wychowywałam moją własną trójkę wspaniałych dzieci: Różyczkę, Szymona i Michała. Pracę z najmłodszymi rozpoczęłam rok temu w Żłobku i Przedszkolu Świat Dziecka gdzie oprócz zajęć dydaktycznych prowadziłam też  zajęcia teatralne. Praca z dziećmi daje mi bardzo dużo satysfakcji i radości. Nie ma nic bardziej cennego jak uśmiech na twarzy dziecka.

W Akademii Kropki chciałabym stworzyć dzieciom wspaniałą atmosferę i dać poczucie pełnej akceptacji aby tym samym mogły otworzyć się na wiedzę i czerpać dużo radości z otaczającego je świata. Chciałabym również prowadzić zajęcia teatralne aby w ten sposób przybliżyć dzieciom najpiękniejszą dziecięcą literaturę i poezję. A poprzez zabawę w teatr  rozwijać dziecięcą  wrażliwość i otwartość na świat i drugiego człowieka. 

Katarzyna

Psycholog

Jestem psychologiem i trenerem umiejętności społecznych, tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o specjalności psychologia stosowana.

Na co dzień pracuje w szkole podstawowej i jestem trenerem rozwijającym procesy poznawcze u dzieci oraz młodzieży takie jak pamięć, koncentracja, wyobraźnia. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, nadpobudliwością, afazją dziecięcą, niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Pracuje również z dziećmi posiadającymi zaburzenia emocjonalne trudności w rozwoju społecznym.

Posiadam dużo pozytywnej energii, którą w łatwy sposób wykorzystuje w pracy z dziećmi. Szybko potrafię zbudować pozytywną relację z najmłodszymi, a do pracy motywuje mnie uśmiech dziecka i jego małe sukcesy. Moją pasją jest prowadzenie zajęć i warsztatów rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne dla dzieci, a moją misją jest lepsze jutro dzieci oraz młodzieży.

W Akademii Kropki chciałabym dać poczucie bezpieczeństwa, wsparcia oraz akceptacji, chciałabym również rozwijać inteligencję emocjonalną wśród najmłodszych, która jest tak potrzebna we współczesnych czasach.

Wioleta

Opiekunka dziecięca

Z zamiłowania jestem psiarą, razem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi pomaga uczyć i rozwijać u dzieci empatię i szacunek do zwierząt.  Swoje doświadczenie zdobywałam pracując z dziećmi w grupach młodszych. Jestem kopalnią pomysłów na wspólną zabawę i rozwój. Co więcej, jestem ogromem energii z dużym poczuciem humoru, który wita wszystkie dzieci każdego dnia. Jestem zwolenniczką wychowania w duchu rodzicielstwa bliskości.

Od dziecka zajmowałam się młodszym rodzeństwem, a wśród dzieci czuję się dobrze. Posiadam kwalifikacje do opieki nad dziećmi żłobkowymi. Ten wiek i czas rozwoju dziecka jest mi najdroższy. Uważam, że w tym okresie należy wesprzeć dzieci w ich drodze do samodzielności. To są pierwsze kroki we wszystkim: nauka chodzenia, samodzielne jedzenie, zasypianie, odpieluszkowanie. Co ważne, dzieci w żłobku pokonują te wszystkie wyzwania same, będąc wspierane przez nauczyciela ale już nie tak bardzo rodzica. To miłe kiedy rodzic, z zadowoleniem przekazuje, że pociecha prezentuje w domu swoje osiągnięcia. Z dzieci trzeba być dumnym na każdym etapie rozwoju.

W Akademii oczekuję na miłą wspólną pracę z nauczycielami, rodzicami, dziećmi i moimi pieskami, w celu umożliwienia tym ostatnim najlepszego startu w świat.

Dominika

Opiekunka dziecięca

Z zawodu jestem Technologiem żywieniowym jak również absolwentem Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu. Ukończyłam studia o kierunku Turystyka i Rekreacja ze specjalizacją Organizacja czasu wolnego. Dzieci to moja pasja, uwielbiam pracę i kontakt z małymi dziećmi. Od najmłodszych lat zajmowałam się młodszym rodzeństwem. Wiele cennym wskazówek i umiejętności niezbędnych w pracy z dziećmi zdobyłam w trakcie stażu w żłobku oraz pracy jako opiekuna dziecięcego. Posiadam również kurs Wychowawcy placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz kurs pierwszej pomocy medycznej. Z dzieciaczkami uwielbiam rysować, malować i wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne, czytać i przeglądać książeczki dla najmłodszych, wychodzić na długie spacery. Stopniowo wprowadzać je w otaczający nas świat, rozbudzać ich dziecięcą ciekawość, a także uwrażliwiać na piękno przyrody. W swojej pracy opiekuńczo-wychowawczej niezwykle istotne dla mnie jest nie tylko nawiązanie prawidłowo i silnej więzi z dzieckiem ale także bardzo zależy mi na budowaniu spokojnej relacji z rodzicami opartej na wzajemnym szacunku, zaufaniu i założeniach nurtu rodzicielstwa. Zawsze staram się ściśle współpracować z rodzicami uwzględniając i szanując ich opinię, poglądy oraz styl wychowania dziecka.

STATUT ŻŁOBKA AKADEMIA KROPKI