Jadwiga

Kierownik Klubu Dziecięcego

Opiekunka dziecięca

Z wykształcenia i zamiłowania jestem opiekunką dziecięcą. Ukończyłam Liceum Medyczne na wydziale Opiekunek Dziecięcych. Pracowałam w Domu Małego Dziecka, byłam też nianią. Swoją wiedzę cały czas pogłębiam uczestnicząc w kursach i webinarach dotyczących problematyki dziecięcej. Zdobytą dzięki nim wiedzę wykorzystuję później pracując z dziećmi.

 

Z troską i serdecznością odnoszę się do swoich podopiecznych, staram się jak najpełniej zaspokajać potrzeby dzieci, czuwam nad ich bezpieczeństwem. Okazuję im pomoc, życzliwość i wsparcie w trudnych sytuacjach, szanuję uczucia dzieci. Uczę życzliwego reagowania na uczucia innych, pocieszam w smutkach, uczę norm współżycia w grupie. Poprzez inscenizacje kukiełkowe (teatrzyki) wzbogacam stany emocjonalne, dbam o uroczyste przeżywanie ważnych dni z życia, pamiętam o urodzinach. 

Prywatnie jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci. Lubię przyrodę, górskie wędrówki, podróże małe i duże.

 

Lubię pracę z dziećmi, dlatego w Akademii Kropki dbam o dobry nastrój i miłą atmosferę pracy w grupie. Każdy uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda za wykonaną pracę.

Anna

Opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja. Językiem angielskim  posługuję się swobodnie, co często wykorzystuję podczas swojej pracy z dziećmi.  Bardzo interesuje mnie pochodzenie języka hiszpańskiego oraz jego popularność na świecie. W wolnych chwilach zagłębiam się w hiszpańską gramatykę oraz słownictwo. Moją wielką pasją są podróże, które dają możliwość zetknięcia się z innymi kulturami oraz poznanie nowych ludzi.  Wspólny wyjazd z dziećmi jest dla maluszka najlepszym momentem do czerpania z życia garściami, ponieważ podróżowanie pobudza wyobraźnię oraz otwiera na świat. W momencie pojawienia się na świecie moich synów Miłosza i Ksawerego pojawiło się u mnie ogromne zainteresowanie pedagogiką. I takim oto sposobem jestem na IV roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.  Jestem również miłośniczką Pedagogiki Serca, której prekursorem w Polsce jest dr Maria Łopatkowa. To współczesny nurt wychowania,  który oparty jest na miłości tolerancji, równości i sprawiedliwości.  Aby wykonywać swój zawód jak najlepiej, często uczestniczę w kursach oraz szkoleniach.

Słowa Marii Montessori:  „Kochać dziecko, to znaczy służyć mu jak daleko to możliwe (…)” staram się stosować w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Katarzyna

Opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Policealnego Studium Medycznego na kierunku Opiekunka Dziecięca. Od 5 lat mam szczęście pracować w swoim zawodzie. Z natury jestem artystyczną duszą. Uwielbiam wprowadzać dzieci w świat muzyki i rytmiki, ucząc ich nowych piosenek oraz  zabaw grupowych, w rytm wesołych i energicznych melodii. Zdarza mi się również czasem coś dla nich zagrać na keyboardzie, choć nie ukrywam, że tremę mam ogromną. 😉
Moją pasją jest fotografia,  dlatego chętnie uwieczniam miłe wspomnienia z aktywności dzieci w Akademii. Jestem osobą ciepłą, troskliwą, z głową pełną pomysłów, aby każdy dzień był wesoły i radosny.
Uwielbiam pracę i kontakt z małymi dziećmi.  Bardzo lubię z nimi rysować, malować  oraz czytać im książeczki, układać puzzle i klocki.
Staram się do każdego malucha podchodzić indywidualnie, motywacją jest uśmiech na jego twarzy, który jest dla mnie bezcenny.
Posiadam dużo pozytywnej energii i poczucia humoru, które przydają się w tej pracy na rozładowanie napięcia i emocji.
Moim celem jest kreatywne spędzanie czasu z dziećmi oraz rozwijanie w nich ciekawości i wrażliwości na otaczający je świat.

Katarzyna


Pomoc Opiekunki dziecięcej

Więcej o mnie już niebawem.

Zapraszamy na profil Klubu Dziecięcego w Myślenicach:

STATUT KLUBU DZIECIĘCEGO AKADEMIA KROPKI